Balíček Energie

 

Kompletní balíček bylinných produktů, které vhodně doplňují masáž reflexních plošek na rukách nebo na chodidlech a příznivě ovlivňují stav a fungování pohybového systému, zažívání, očistných a regeneračních procesů v těle.

Balíček je sestaven tak, aby vystačil na jeden měsíc užívání. Pak je vhodné udělat týden pauzu a kúru zopakovat ještě jednou nebo 2x. Ideální doba užívání je na jaře,  na podzim a vždy, když je potřeba nastartovat regenerační procesy. Není vhodné kúru nasazovat při právě probíhajícím infekčním onemocnění nebo léčbou silně protizánětlivými léky (zejména kortikoidy ve vysokých dávkách, imunosupresivy). Je určen pro preventivní užití nebo při mírnějších projevech.

Obsahuje: Odkyselení organismu - ranní a odpolední bylinný sypaný čaj 2x 50 g, Játra - sypaný bylinný čaj 50 g, Joalis Activ Acid 90 kapslí, Jaterní detox - směs z pupenů bylinná tinktura 50 ml, Klanopraška - tinktura s bylin 50 ml, Coenzym Q10 forte VitaHarmony 60 tbl, Podrobný návod k použití

Dostupnost Vyprodáno
1 349 Kč
   
Kód produktu 62
Značka Serafin - byliny, s.r.o.
Webová stránka značky serafinbyliny.cz/
Kategorie Bylinné balíčky
 

Aby bylo tělo plné energie a přužné nejen fyzicky, ale i na úrovni všech dějů v těle - metabolismu, imunity i emočních a mentálních dějů, tak je dobré mu pomáhat udržovat ve formě játra, pojivovou tkáň, acido- bazickou rovnováhu, tedy správné pH vnitřního prostředí (na tom se podílejí zejména ledviny, plíce a střevo), a taky mu pomáhat se vyrovnat s působením vnějších stresových faktorů.

Stresové situace mohou být různé. Tělo reaguje na emoční, ale fyzikální vlivy jako nemoc, zranění, fyzické či psychické vyčerpání, které spouští celou kaskádu biochemických dějů, a jejich výsledkem je nadbytek volných vodíkových iontů. Tělo je umí neutralizovat, ale spotřebuje na to vitamíny, minerály a živiny, které mají jinak sloužit k obnově buněk. Pokud se tak děje dlouhodobě, tak mluvíme o překyselení organismu.

Pomoc při překyseleném organismu, tedy udržení správného pH organismu, přesněji řečeno krve, je životně důležité. V krvi musí být neustále lehký přebytek zásaditých látek, především minerálů, a jestliže se tělu nedaří udržet hodnotu pH v rámci poměrně úzkého rozmezí, člověk má problémy.

Překyselení organismu je stav, který má několik příčin. Především je to nevhodná strava, v níž převažují kyselinotvorné potraviny, jako je např. maso, cukr nebo alkohol (pozor, kyselinotvorný neznamená kyselý!). Dále je to duševní vypětí, při němž se přirozeně vylučuje velké množství adrenalinu. Ten spouští nadměrnou tvorbu kyselých látek, které člověk potřebuje k útěkové reakci. Ale protože dnes obvykle nikam neutíkáme, zůstávají tyto kyseliny nevyužité a překyselují organismus. Třetím zdrojem chronického překyselování organismu je nedostatečné okysličování těla, tedy nesprávné dýchání. Tělo jednak nemá dostatek kyslíku a jednak se v něm hromadí oxid uhličitý, z nějž se následně tvoří kyselina uhličitá.

Nedaří-li se člověku úplně odstranit stresové faktory, je vhodné podpořit tělo přísunem vitamínů a minerálů, zejména vit C, vit D, zinku, selenu, vápníku, a také antioxidantů, které na sebe vážou přebytečné vodíkové kationty.a volné kyslíkové radikály. Efektivní může být použití bylinek, které pomáhají jemně harmonizovat vnitřní prostředí člověka, který se pak lépe zbavuje působících zátěží. Velmi vhodná je úprava jídelníčku, zvýšení pohybových aktivit a například reflexní masáž. Všechny tyto postupy usnadňují přechod ze stresové reakce do relaxace - uvolnění, která je naprosto nezbytná pro zapojení hojivých dějů.

Složení balíčku:

Do našeho balíčku jsme vybrali bylinky, které svým zpracováním potřebují na účinek čas, zpravidla něco mezi 4-8 týdny. K delším kúrám je vhodné využít především jejich vibrační (informační) působení na tělo, protože účinek více postihuje podstatu - příčinu potíží, než samotný projev.

V balíčku najdete informačně působící směs pupenových tinktur, která začíná působit ihned a je potřeba ji podávat současně s čaji kvůli lepšímu účinku a minimalizaci případné detoxikační reakce. Dále obsahuje homeopaticky potencovanou bylinnou tinkturu, která má pozvolnější nástup účinku, jde však až k jádru věci, tedy k příčině. Výsledkem bude lepší zvládání stresových situací, uvolněnější tělo a pocit přívalu energie.

Bylinné čaje naopak zafungují dříve a pomohou překonat projevy potíží tím, že podporují důležité orgány zapojené do odvádění tekutin, zpracování toxinů a podporují harmonizaci těla. Využíváme zde efekt účinných látek v bylinách. Zároveň připravují tělo na účinek tinktur.

Kombinace koenzymu Q10 s vitaminem E má vysokou antioxidační aktivitu a tělo je schopné lépe reagovat na přítomnost stresových faktorů a situací.

Informační kapsle s minerály z mořských řas a inulinem pomáhají znormalizovat stav střeva a dodávájí tělu velmi důležité minerály pro udržení správného pH prostředí. Zároveň v sobě nesou informaci pro imunitní systém, který aktivně vyhledává toxické záteže způsobující zakyselování organismu a pomáhá je odtranit.

 

Jednotlivé přípravky v balíčku:

Odkyselení organismu bylinný sypaný čaj dopolední a odpolední 2x 50g

Unikátní dvousložkový bylinný čaj vyráběný podle originální receptury určený pro přirozený stav organismu

Bylinný čaj je sestaven tak, aby respektoval fungování našich vnitřních orgánových hodin. Jedna složka se pije dopoledne, a druhá složka odpoledne.

Dopolední bylinný čaj 

Fenykl plod – podporuje správnou střevní mikroflóru, zažívací trakt
Andělika kořen – podporuje správné pH zažívacího traktu
Pampeliška kořen – podporuje detoxikaci, střevní mikroflóru
Pampeliška list – podporuje funkci jater a žaludku
Benedikt nať – podporuje zažívání, očistu
Řepík nať – podporuje funkce jater, žlučníku a střev
Puškvorec kořen – podporuje správné trávení

Odpolední bylinný čaj 

Jitrocel list - podporuje správnou mikrobiální a střevní mikroflóru
Kopřiva nať - podporuje ledviny, vylučování, hladinu cukru v krvi
Lopuch kořen – podporuje očistu krve
Truskavec nať – podporuje zažívání střeva
Tužebník nať – podporuje normální hladinu cholesterolu v krvi, očistu
Vřes nať - podporuje ledviny a močové ústrojí

Dávkování: 1/2 litru dopoledne a 1/2 litru odpoledne, pijte prvních 14 dní kúry (nebo do vypití)

Výrobce: Serafin - byliny s.r.o.

 

Játra sypaný bylinný čaj 50 g

Kvalitní sypaný bylinný čaj sestavený podle originální receptury, chráněné ochrannou známkou, určený na konkrétní problém

Složení:

Čekanka nať – podporuje činnost jater, zažívání, hladinu cukru v krvi
Měsíček květ - podporuje normální činnost jater a žlučníku
Řepík nať – podporuje játra, žlučník, střeva, očistu
Benedikt nať – podporuje zažívací trakt
Ostropestřec plod – podporuje činnost jater a jejich očistu
Pampeliška list - podporuje trávení, detoxikaci, střevní mikroflóru
Řebříček nať - podporuje metabolismus tuků, činnost jater a žlučníku

Dávkování: 2-3x denně 1/4 l čaje, po vypití čajů Odkyselení organismu

Výrobce: Serafin - byliny s.r.o.

 

Joalis Activ Acid 90 kapslí

Activ-Acid obsahuje informační složku, která navádí imunitní systém na toxiny způsobující překyselování organismu, ten je pak sám neutralizuje a vyloučí.

Hlavní složku přípravku Activ-Acid tvoří Aquamin TG, multiminerální komplex získávaný z mořských řas, tedy stoprocentně přírodní surovina. Obsahuje celou škálu minerálů a stopových prvků, hlavně vápník a dále hořčík, železo, zinek, mangan, měď, selen, jód a řadu dalších. Aquamin se získává z červené mořské řasy Lithothamnion calcareum, která roste v severozápadním Atlantiku mezi Irskem a Islandem, kde se také získává. Řasa ve svých stélkách hromadí minerály z mořské vody, především vápník. Po odumření padají vápnité stélky na mořské dno, odkud se těží. Takto získaný materiál se čistí, sterilizuje, suší a mele. Využívá se široce k výrobě doplňků stravy i jako přídatná složka potravin a nápojů. Je to uznávaný zdroj minerálů a stopových prvků.

Kapsle Activ-Acid dále obsahují inulin, tj. polysacharid, který u rostlin z čeledi hvězdnicovitých a zvonkovitých nahrazuje škrob jako zásobní látku. U nás se získává nejčastěji z čekankového kořene nebo z hlíz topinamburu. Je to jemný bílý prášek nasládlé chuti, který se ale neštěpí enzymem amylázou jako škrob, takže ho náš organismus neumí využít. Ve střevě se inulin chová jako rozpustná vláknina. Ale protože enzymy střevních bakterií ho dokážou rozštěpit, je inulin zdrojem energie pro symbiotické střevní bakterie a má prebiotický účinek.

Protože inulin se v tenkém střevě neštěpí a nevstřebává, je jeho kalorická hodnota velmi nízká až nulová, a nezvyšuje tedy hladinu krevního cukru. Zároveň je sladký a dá se použít jako náhradní sladidlo nebo jako náhrada tuku.

Oxid křemičitý (SiO2) známe všichni z přírody jako písek nebo křemen. Často se používá jako přídatná látka do různých potravin ke zlepšení jejich vlastností. Méně známý je jeho účinek na lidský organismus. Existují studie o jeho účinku na pružnost cév, šlach, kloubů a pojivové tkáně celkově. Má schopnost uvolňovat z organismu hliník a příznivě ovlivňuje imunitu. Má velmi dobrou adsorpční kapacitu, která je srovnatelná s aktivním uhlím, a je schopen vázat některé bakterie způsobující infekční průjmová onemocnění v trávicím traktu. Kyselina křemičitá vytváří ochranný povrch na sliznici žaludku. Může pomáhat v některých případech zdravotních potíží souvisejících s podrážděním žaludeční sliznice. Denní potřeba křemíku se odhaduje na 20-40 mg.

Kapsle Activ-Acid slouží zároveň jako zdroj vápníku: ve třech kapslích je obsaženo 270 mg vápníku, tj. 34 % jeho doporučené denní dávky.
 
Obsah: 90 kapsl.
Složení: 1 kapsle obsahuje: aktivní složka - Aquamin TG (minerály z mořských řas, min. 30 % vápníku) 300 mg, aktivní složka - inulin 185 mg, aktivní složka - Aerosil 200 pharma (oxid křemičitý) 10 mg, protispékavá látka - stearan hořečnatý 5 mg, kapsle - želatina, oxid titaničitý 100 mg.
Dávkování: Děti od 3 let 2x denně 1 kapsli, dospělí 3x denně 1 kapsli. Nejvyšší denní dávka pro děti 2 kapsle, pro dospělé 3 kapsle
Užívání: 20 minut před užitím a po užití nejíst a nepít žádné nápoje kromě čisté vody. Kapsle zapíjejte větším množstvím tekutiny.
Další informace: Skladujte při pokojové teplotě a v suchu. Spotřebujte do tří měsíců od otevření. Po odebrání potřebného množství obal dobře uzavřete.
Tento přípravek není lék a nemůže proto nahradit léky předepsané lékařem!
Při užívání přípravku obvykle nedochází k žádným nežádoucím účinkům. Mohou však nastat tzv. detoxikační projevy, které jsou přechodné a neohrožují zdraví.
Doplněk stravy. Není určeno jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování!
Výrobce: Joalis spol. s. r. o., Orlická 9, 130 00 Praha 3, Česká republika
 
 
Jaterní detox - pupenová směs 50 ml
 
Vysoce účinná bylinná směs výtažků z pupenů rostlin sestavená podle originální receptury, určená na konkrétní problém

Složení: 48% lihoglycerin a výtažky z:

Bříza – podporuje detoxikaci

Měsíček – podporuje očistu jater

Jalovec – regeneruje játra a jaterní buňky

Rakytník – podporuje celkovou regeneraci organismu

Dávkování: 1 kapka na 1 kg váhy a den, rozdělit do 2-3 dávek

Jedno balení obsahuje 1100 kapek

Výrobce: Serafin - byliny s.r.o.

 

Klanopraška - informační bylinná tinktura

Vysoce kvalitní bylinný výtažek vyrobený z čerstvých bylin speciálním homeopatickým postupem výroby, potencovaný D3

Složení: výtažek z Magnolky čínské, 40% alkohol, ředění D3 

Účinně napomáhá při: Únavě, vyčerpání, stresu. Bylina příznivě ovlivňuje funkce jater, zlepšuje vidění, kvalitu cév, uvolňuje křeče, prohlubuje dýchání. Celkově zvyšuje výkonnost, chrání organismus před následky stresu, dodává energii.

Dávkování: 3x denně před jídlem 10 kapek do malého množství vody a vypít

Výrobce: Serafin - byliny s.r.o.

Coenzym Q10 forte s vitaminem E

Coenzym Q10 forte s vitaminem E - Koenzym Q10 neboli ubichinon je látka přirozeně obsažená v buňkách lidského těla, zejména v buňkách aktivních a zatěžovaných (například v buňkách srdečního svalu, v mozku, v játrech), kde se účastní procesu tvorby energie. Koenzym Q10 je částečně přijímán potravou a částečně je produkován přímo v organismu. Schopnost organismu produkovat Koenzym Q10 klesá s věkem nebo při zvýšené námaze, proto je vhodná jeho suplementace.
Obsažený vitamin E je silným antioxidantem, který přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem. Oxidativní stres buněk je důsledkem nerovnováhy antioxidantů a volných radikálů v těle.


Užívání: 1 - 2 tobolky denně. V těhotenství a během kojení určí dávkování lékař.

Skladování: Na suchém a chladném místě, v uzavřeném obalu, mimo dosah dětí! Minimální trvanlivost do data uvedeného na pravé straně obalu.Chraňte před přímým sluncem.

Upozornění: Obsah začněte užívat pouze z nepoškozeného bezpečnostního obalu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno dětem do 10 let. Není určeno jako náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.


 Obsah v 1 tobolce: HMOT. %DRHP
 KOENZYM Q10 30  mg *
 VITAMIN E 15  mg 125
* Denní referenční hodnota přijmu v 1 tobolce není stanovena.

Výrobce: VitaHarmony, spol. s r.o.

logo

Serafin byliny

Jsou česká rodinná firma. S láskou a porozuměním vyrábíjí jedinečné přírodní produkty, které, jak doufají, budou pomáhat vašemu zdraví. Všechny receptury staví na mnohaletých zkušenostech z oblasti alternativní medicíny. Jejich produkty jsou bez chemie a vybírají je z těch nejkvalitnějších a převážně českých surovin. 
Vaše zdraví, respekt k přírodě a prvotřídní kvalita pro ně, i pro nás, jsou a vždy budou na prvním místě.

Věříme, že láska a příroda dokážou vyřešit jakýkoli zdravotní problém.